“До кінця року”. у Кабміні дали гучну обіцянку українцям, потрібно зробити. “Критерії вже існують”

ПОЛІТИКА

У Міністерстві охорони здоров’я наголосили на необхідності формування чітких критеріїв якісної екстреної медичної допомоги. Вже до кінця року питання маршрутизації пацієнтів відпрацюють.

Про це заявив міністр Максим Степанов.

За його словами, критерії якісної екстреної допомоги вже існують у відомстві.

“Це має назву “маршрутизація пацієнтів” – це коли приїжджає швидка (окрім часу приїзду після виклику дуже важливо, щоб пацієнта вони відразу відвезли в ту лікарню, в якій нададуть професійну медичну допомогу)… Одним із серйозних маркерів є надання допомоги при гострому інфаркту міокарда. Там дуже маленький термін, щоб розпочати відповідний процес лікування. Це два таких показники – інфаркт міокарда та гострий мозковий інсульт”, — пояснив Степанов.

Міністр підкреслив, близько 67% усіх смертей на території країни пов’язані саме з серцево-судинними захворюваннями.

“Ми прагнемо, щоб до кінця року питання маршрутизації було повністю відпрацьовано в Україні, завершено. Окрім того, у наступному році це буде серйозний індикатор якості з точки зору оплати за послуги екстреної медичної допомоги. Тобто коли Національна служба здоров’я України буде перераховувати кошти, індикатор якості такий як маршрутизація буде суттєво впливати на суму коштів, яку буде сплачувати держава за надання цієї допомоги”, — додав посадовець.

Нагадаємо, наразі влада пригальмувала реалізацію медичної реформи. Це пояснювали необхідністю уточнити механізми визначення ціни на послуги й, відповідно, фінансування лікарень.Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Джерело:zhyrnalist.biz.ua

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь