Шмигаль закликав країни G7! Термінове фінансування для України – для закриття оперативних потреб бюджету

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що Україні потрібно щонайменше 15 млрд доларів на найближчі три місяці для закриття оперативних потреб бюджету, й закликає країни «Групи семи» надати термінове фінансування. Про це він сказав під час виступу у сесії за участю міністрів фінансів країн G7 у четвер, 19 травня, передає  Урядовий портал.

Агресор намагається створити продовольчу кризу, обмежуючи можливості українського експорту. Провокує міграційну кризу, змушуючи мільйони українців шукати прихисток у країнах Європи. Використовує енергоресурси як гібридну зброю, що вже спричиняє різке зростання інфляції у світі, — зазначив Шмигаль.

Прем’єр навів дані Міжнародного валютного фонду, що прогнозує зниження зростання економіки цього року для 143 країн, на частку яких припадає 86% світового ВВП. Глобальне зростання, за даними МВФ, сповільниться приблизно з 6,1% у 2021 році до 3,6% у 2022 і 2023 роках. Глава уряду наголосив, що все це наслідки війни, яку розв’язала росія.

Сьогодні Україна стоїть на захисті всієї Європи та світу. Ми довели свою стійкість. Показали, що готові тримати удар на всіх фронтах. Українська банківська система працює стабільно. Енергетична система працює стабільно. Запроваджені урядом податкові та кредитні стимули дозволили частині бізнесу відновити свою роботу, — зауважив Шмигаль.

Водночас, за словами Прем’єр-міністра, щомісяця дефіцит українського бюджету становить близько 5 млрд доларів, тому для України надзвичайно важлива фінансова підтримка.

Сьогодні ми закликаємо країни Великої сімки надати Україні термінове фінансування для оперативних потреб бюджету. Нам потрібні щонайменше 15 млрд доларів на найближчі три місяці, аби закрити ці потреби. Для нас це так само важливо, як і зброя, яку ви надаєте для боротьби з російською агресією, — підкреслив очільник уряду.

Джерело:korupciya.com

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською...

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *