Зброя по ленд-лізу для України вже в дорозі: залучено майже всі логістичні судна ВМФ США в Атлантиці

Проєкт OSINT defender, який займається аналізом інформації про події у зоні бойових дій в Україні, повідомив, що в США зафіксували підвищену активність логістичних суден. Йдеться про кораблі, які призначені для перевезення озброєння, військової техніки та спорядження.

На сторінці OSINT defender у Twitter 19 травня повідомили, що, ймовірно, нині триває масштабна операція з морського транспортування озброєння зі східної частини США.

У траспортуванні, як пише проєкт, беруть участь майже всі логістичні кораблі Військово-морських сил США в Атлантиці.

Скриншот повідомлення OSINT defender у Twitter

Зі свого боку видання Defense Express пише, що мова може йти про транспортування допомоги, ухваленої в рамках програми ленд-лізу для України. Водночас у публічному просторі немає жодної згадки про таку активність з боку флоту США.

Журналісти припустити, що ще одним варінтом може бути те, що США перекидають до Європи додаткові сили з важкою технікою та озброєнням.

OSINT defender пише, що в транспортуванні бере участь ролкер USNS Soderman, що належить до класу Watson та призначений для перевезення військової техніки. Це величезний 290-метровий корабель водотоннажністю 62,9 тисяч тонн. Загальна площа палуб для розміщення вантажу становить 36511 квадратних метрів.

Ролкер класу Watson

Також аналітики показали фото виходу вантажного судна класу Lewis and Clark із бази в Норфолку. Судна цього класу призначені для перевезення боєприпасів, запасних частин та інших запасів. Їх використовують для забезпечення підрозділів морської піхоти та безпосередньої матеріально-технічної підтримки авіаносних груп у морі.

Lewis and Clark вийшов з бази в Норфолку

Нагадаємо: 9 травня президент США Джо Байден підписав історичний закон про ленд-ліз для України. Тепер Вашингтон зможе постачати Києву зброю, боєприпаси та військову техніку, медикаменти, продукти та інші необхідні речі.

У своїй історії Америка застосувала цю програму вдруге, вперше – за часів Другої світової війни. Докладніше про ленд-ліз (англ. lend-lease – позичати/здавати в оренду)

Сенатор Ренд Пол наполіг на тому, щоб разом із допомогою також надали й аудитора, який простежить, щоб гроші витратили за призначенням.

OBOZREVATEL

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською...

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *