Починаючи від штрафів, закінчуючи тюремним терміном: українців жорстоко каратимуть за вирубку ялинок

УКРАЇНА

Щорічно під Новий рік українські ліси страждають через незаконну вирубку хвойних. У цей період вводиться додатковий контроль та посилена охорона. Проте, як показує практика, люди все одно вдаються до різних схем, щоб незаконно заробити. Однак такі дії будуть суворо каратися, починаючи від штрафів,закінчуючи тюремним терміном. Повідомляє korupciya.com

Розмір збитків залежить від місця вчинення незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі або в межах населеного пункту) і діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема:

відшкодування за незаконну вирубку хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні становить від 453,99 грн до 2053,71 грн;
розмір збитків внаслідок незаконної вирубки хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів становить від 246 грн до 1221 грн;

розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконною вирубкою хвойних дерев в межах міст та інших населених пунктів становить від 1152 грн до 1852 грн.
Крім того, згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушники сплачують штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів (119 -204 грн).

А ща вирубку дерев у лісах та зонах, які захищаються нарівні держави передбачено штраф у розмірі від 5100 грн до 8500 грн. В окремих випадках зловмисники також можуть опинитися за ґратами натермін до трьох років.

Де купувати ялинки?

До новорічних свят в усіх містах України будуть організовані легальні ялинкові ярмарки. На всіх деревах буде спеціальне маркування: самоклеючі етикетки зі штрих-кодом, або іншими розпізнавальними знаками, або пластмасовими бирками.

Кожен номер, який зазначено на етикетці, занесений у базу даних. Повторне використання їх неможливе.

Дізнатися всю інформацію про ялинку, де вона була зрубана, можна дізнатися просто з мобільного за допомогою спеціального додатка.

Залишити відповідь