Терміново! Україна в ЄС! Прискорення процесу! Президент Євроради виступив за активізацію процесу розширення ЄС

Президент Європейської Ради Шарль Мішель запропонував активізувати процес розширення Євросоюзу, оскільки нинішній стан цього процесу викликає розчарування і в ЄС, і потенційних майбутніх членів.

 

Про це Мішель заявив у своєму виступі на пленарному засіданні Європейського економічного та соціального комітету у середу 18 травня.

“Ми повинні зробити процес розширення більш ефективним і живим. Цей процес зараз є грою з нульовою сумою. Все чи нічого. І це викликає велике розчарування з обох боків. Минуло 19 років, як у Салоніках ми розпочали реалізацію перспективи розширення на Західні Балкани. Переговори про розширення затягуються… З добрих та поганих причин. І тепер у нас є запити з України, Республіки Молдова та Грузії”, – зазначив Шарль Мішель.

За його словами, настав час терміново зробити крок уперед і створити новий імпульс для заохочення реформ і просування європейської інтеграції майбутніх членів.

“Я думаю, що ми маємо зробити цей процес більш швидким, поступовим і оборотним. Ми можемо запропонувати нашим партнерам конкретні соціально-економічні вигоди при переговорах про вступ замість того, щоб чекати до кінця”.

Рішення полягатиме у прогресивній та поступовій інтеграції вже у процесі приєднання. Більше за більше. Наприклад, коли країна відповідає необхідним стандартам у цьому секторі, вона може брати активну участь з консультативним голосом у роботі Ради міністрів залежно від порядку денного”, – зазначив Мішель.

Президент Європейської Ради також підтримав поступову інтеграцію країн, наприклад, у певні сектори внутрішнього ринку – в зону роумінгу ЄС або в загальний енергетичний ринок.

“Коли країна досягне певних показників, вона також виграє від доступу до європейських програм та фінансування, яке пропонує конкретні переваги її громадянам”, – сказав Мішель.

Він підкреслив, що у цей процес слід включити принцип зворотності – відкат у реформах вплине на рівень інтеграції країни. Наприклад, якщо країна відступає від принципу верховенства права, може втратити частина вигод, отриманих від інтеграції.

“Отже, які основні переваги цього нового процесу розширення? Він заохочуватиме і прискорюватиме необхідні структурні реформи та зв’язок цих країн з Європейським Союзом. Крім того, особливу та негайну увагу слід приділити двостороннім суперечкам, часто мотивованим питанням меншин”, – зазначив Шарль Мішель.

Джерело:korupciya.com

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською...

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *